Terasová prkna

Twinson Basic


Terasový systém Twinson Basic nabízí svým uživatelům všechny hlavní přednosti špičkového kompozitního materiálu Twinson, navíc za velmi příznivou cenu. Jednoduchý systém najde své uplatnění zejména na terasách menších rozměrů u rodinných domů a v soukromých zahradách.


Snadná montáž i údržba teras


Základní sortiment profilů umožní rychlou montáž terasy v několika hodinách. Oboustranně použitelné terasové desky nabízejí využití buď drážkované strany, nebo hladkého povrchu se zdrsněním proti podkluzování. Systém Twinson Basic vám dává na výběr ze tří základních barev a dvou způsobů olemování terasy. Terasu lze montovat na podkladový kompozitní profil nebo tvrdé dřevo. Systém nerezových spon umožňuje rychlou montáž s vysokou odolností. To vše a navíc minimální nároky na údržbu vaší terasy vám poskytne jedině materiál Twinson.


Terasy s životností 25 let


Vysoká kvalita a poskytované záruky materiálu Twinson vám navíc poskytují jistotu, že se z nové terasy budete moci těšit dlouhé roky. Terasové desky se neštěpí, nekroutí a odolávají hmyzu a vodě.TimberTech Twinfinish  


Twinfinish má dvě strany, každou s jiným povrchem a tím otevírá široké možnosti dvojího využití. Na jedné straně je to zejména prostiskluzový povrch VertiGrainTM s autentickým obrazem dřeva a na straně druhé se prezentuje elegantním jemným drážkováním. Díky použití obou pohledových ploch, propůjčí vaší terase individuální charakter.


Zatímco kartáčovaný VertiGrain povrch se používá na terasy, tak druhá strana Twinfinish se používá k výrobě laviček, boxů...atd.


Výhody:

- estetická optika tvrdého dřeva

- speciální opláštění pro vysokou světlostálost, odolnost vůči poškrábání a skvrnám

- 25 letá záruka na světlostálost a odolnost vůči skvrnám (při správném položení)

- ve třech barvách: šedá, cedr, červené dřevo

- rozměry: 24 mm x 136 mm x 4880 mm

- barevně sladěné upevňovací prostředky k viditelnému i neviditelnému připojení

Massaranduba


Massaranduba je velmi těžké a tvrdé dřevo s odpovídajícími pevnostními vlastnostmi. Massaranduba se používá jako obzvláště silně namáhané stavební dřevo ve venkovních prostorách, jako jsou terasy, pro silně zatížitelné podklady. Používa sej ako plnohodnotná náhrada dřeviny Bangkirai, v současné době je nejpoužívanější dřevinou pro terasy.


Dřevina Massaranduba


severní až střední Jižní Amerika /Guajana,Brazílie/ a Střední Amerika


vysoká tvrdost, trvanlivost (1. třída trvanlivosti), hustota (1200 kg/m3)

výrazná červenohnědá barva, která postupem času ztmavne až do černé


Bangkirai


Bangkirai jsou jednou z nejodolnějších a nejkrásnějších exteriérových masivních podlahovin. Dřevina Bangkirai se díky svým vlastnostem, vysoké tvrdosti a odolnosti používá pro velmi silně zatěžované stavební konstrukce jako jsou mosty, sloupy, železniční pražce, přímořské konstrukcí doků, na výrobu, střešních konstrukcí, domů, sloupů, mol, marin, atd. Kmeny stromů Bangkirai dorůstají běžně výšky kolem 50 m, průměrem kmenů 120 a více cm. Bangkirai je velmi tvrdá dřevina, přibližně 3x tvrdší než dub a jeho hmotnost se pohybuje 1000 až 1100 kg / 1m3.